הכנת טאמבנייל ליוטיוב

הרעיון של טאמבנייל ( תמונה ממוזערת בעברית),  באנגלית thumbnail – נשמע יותר יותר באנגלית, מה לעשות , סך הכל מדובר ביוטיוב – אתה לוחץ עם האצבע שלך על הסרטון ונכנס לצפייה,  שיהיה מושך לעין ויתפוס את התשומת לב שלך כצופה ביוטיוב אך עם זאת צריך להיות תואם לתוכן אותו הוא מייצג ידוע ומקובל על כולם. אבל מה קורה שמדובר בעולם תוכן של ילדים? קצת יותר מאתגר. 

קודם כל, צריך להגיד שמדובר מתוך תקופת העבודה שלי כמנהל ערוצי היוטיוב בחברת  BabyFirst TV. החברה הינה בינלאומית והיא מייצרת סרטונים ואפליקציות סביב העולם של תוכן לפעוטות וילדים. יש לה ערוצי שידור בכל העולם מה שקרוי ott והיא גם מוכרת צעצועים סביב עולמות התוכן השונים שלה. במאמר זה, אני ארצה להדגים את תהליך העבודה ליצירת טאמבניילים לתכנים בערוצי היוטיוב של החברה. 

במקרה הזה שם התוכנית היא Harry & Larry – ארנב וציפור מצויירים ומדובבים המלמדים ילדי גילאי 1-3  מילים שונים מתוך אוצר המילים באנגלית. נקודת המפתח הייתה שלארי יותר אהוב וגם דמות יותר ותיקה בערוץ ( את זה סימכנו על ידי נתונים מן האנליטיקס של יוטיוב). כמו כן, בזמנו פרסמנו כמה סרטונים של הארי ולארי עם רקע מצויר ו-2 הדמויות מלפנים ובולטות מהרקע.אךהפעם היה רצון לבדוק משהו חדש –  ראינו בתוכנים אחרים שהשימשו בסביבה חיה שזה נתן תוצאות טובות בצפיות ובזמן צפייה. כאן תוכלו לראות את ההליך מהגרסה המוקדמת ועד לגרסה שאיתה החלטנו לשחרר את הסרטון.

גרסה מוקדמת – הגרסה המצוירת

גרסה שנייה – פה ניסינו את הסביבה החיה  (מגרש הבייסבול )

גירסא שלישית וסופית – הדגשת הסביבה החיה 

מסקנות:

  1. להעיז – אל תפחד לשנות את מה שאתה כבר יודע כיוצר יוטיוב
  2. בדוק בכל שלב איך התמונה הממוזערת( טאמבנייל) עובדת רספונסיבית לנייד \ טבלט\ מחשב 
  3. בדוק באנליטיקס של יוטיוב את אחוזי הכניסה לסרטון – אם זה עובד, תמשיך בכיוון. אם לא – תמיד תוכל  לחזור לגירסאות הקודמות ( וגם אותם לבדוק שוב וחוזר חלילה)
אורי מידן

אורי מידן

איש דיגיטל מ2014, עורך תוכן, כותב ועורך ווידיאו. גר בגבעתיים. בין שאר תחביביי: מנגן על תופים, מתרגל מדיטציה ויוגה ורץ.

Leave a Replay

עלינו

צוות של מקצוענים המגיעים מכל תחומי הדיגיטל השונים: הפקת תוכן של סרטונים, כתבות וגרפיקות המתאימות לדיגיטל, בניית אתרים וקידום אורגני.

Follow Us

Recent Posts